Змінюючи одне життя, ми змінюємо цілий світ!

Понад 200 сімей у складних життєвих обставинах отримали опіку київського соціального центру АДРА Україна

31.08.2015

Третій рік поспіль АДРА Україна координує роботу осередку для кризових сімей з дітьми в Києві. Впродовж цього часу кваліфікованою та посвяченою командою забезпечено соціальну і психологічну допомогу для більш як 70 сімей та 150 дітей. На яких принципах і для кого функціонує осередок, якою планується діяльність для діток у новому навчальному році – читайте в інтерв’ю з Яном Іщуком, координатором Центру підтримки сім’ї та дітей.

– Коли і чому засновано дитячий осередок в АДРА Україна? На що спрямована йогоischuk робота?

Відкриття Центру підтримки сім’ї та дітей відбулося у вересні 2012. Але робота з потребуючими дітьми і сім’ями велась впродовж багатьох років до того, – що, власне, призвело до відкриття нашого теперішнього осередку. Діяльність здійснюється в рамках проекту «Руки надії» спільно з Дарницьким районним у м. Києві Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, з залученням коштів іноземних донорів.

Метою роботи є допомога малозабезпеченим сім’ям і тим, які опинилися у складних життєвих обставинах, задля подолання кризи та сприяння гармонійному всебічному розвитку як дітей, так і батьків. Для цього працівники осередку щотижня надають різноманітні соціальні, психологічні та педагогічні послуги десяткам потребуючих сімей з дітьми.

– Що конкретно це передбачає для Ваших підопічних?

На початку діяльності Центру в нас діяли лише 3 дитячі клуби (англійської мови, малювання та клуб дитячого психолога), а для дорослих працював сімейний клуб. Зараз різноманітність активностей суттєво зросла і діють:
– для дітей заняття з гри на гітарі, англійської мови, комп’ютерної грамоти, рукоділля, бісероплетіння, батіку, настільного тенісу, клуб друзів (де з дітьми працює дитячий психолог);
– для батьків сімейний клуб (де щотижня бажаючі мають можливість отримати індивідуальну консультацію і сімейного консультанта, бути присутніми на тематичних зустрічах, поділитись в групі спільними проблемами чи успіхами ).
Також для всіх учасників проекту «Руки надії» працює так званий «банк одягу» − тут можна отримати необхідні одяг, взуття, іграшки.

– Якій кількості потребуючих надано допомогу від часу заснування Центру?

З 2012 по 2015 рік ми взяли під свою опіку і надали допомогу більш як 70 сім’ям та 150 дітям.

– А як виглядає Ваша команда?

Наш колектив складається з 2 психологів (дитячий і сімейний), 5 викладачів для дитячих клубів, 1 соціального працівника у «банку одягу» та 1 координатора осередку. Кожен працівник тут не випадковий, має належну кваліфікацію і досвід – тому всі разом ми відчуваємо себе дружною сім’єю, яка зацікавлена і в якісному наданні допомоги кризовим сім’ям, і в власному професійному рості, щоби опікуватись людьми щораз краще і краще.

– Зовсім скоро новий навчальний рік. Що нового відбуватиметься у київському дитячому центрі АДРА?

Дитячі клуби проходитимуть щоденно протягом 1-1,5 години з понеділка по четвер згідно складеного розкладу. Запрошуємо rukinadiiдітей від 8 до 14 років та батьків з малозабезпечених і кризових сімей, які стоять на обліку районної соціальної служби.

На найближчі місяці ми плануємо проводити для підопічних:

Настільний теніс – 2 групи (щодня)
Англійська мова – 2 групи (1 раз в тиждень)
Клуб Друзів – 2 групи (1 раз в тиждень)
Гітара – 2 групи (1 раз в тиждень)
Батік – 1 група (1 раз в тиждень)
Бісероплетіння -1 група (1 раз в тиждень)
Хенд-мейд – 1 група (1 раз в тиждень)
Комп’ютер – 1 група (1 раз в тиждень)
Сімейний клуб -1 група (1 раз в тиждень)
Індивідуальні консультації (3 сім’ї в тиждень)