Іван Саріджа: з ADRA стаю добрішим

Друге інтерв’ю експериментальної рубрики “Голоси”, яке записуємо сьогодні, буде з місцевим мешканцем, інженером ADRA Іваном Саріджою. Сьогодні помірно тепло, звичайної для Маріуполя спеки немає, тому зустрічаємось з Іваном Івановичем безпосередньо у подвір’ї офісу ADRA у затишному зеленому куточку.

Саріджа Іван Іванович – мабуть найстарший та найдосвідченіший працівник офісу ADRA в Маріуполі. Працює в команді від початку квітня 2016 року інженером-консультантом, багато часу проводить безпосередньо “у полі”, де спілкується з мешканцями, дізнається про їхні потреби, аналізує ситуацію та вивчає можливі заходи, якими ADRA може допомогти людям у зоні конфлікту.

1-QyhF2RzhyTKKoH1W_Q6usA

М.К.: Доброго дня, Іван Іванович, дякую, що приділили кілька хвилин для нашої бесіди. Давайте починати нашу розмову.

І.С.: Вітаю, Максиме. Дякую, що запросили. З радістю поспілкуємось.

М.К.: Іване Івановичу, розкажіть будь ласка про себе – де народились, де навчались та працювали, чим взагалі займались до початку роботи в ADRA?

І.С.: Народився в Донецькій області у селі Червона Поляна Великоновосілківського району, там же, само собою, закінчив школу, потім служив в армії, згодом поступив до Інженерно-будівельного інституту, який закінчив у 1987 році. І з того часу працював інженером-будівельником: 25 років майстром, рік головним інженером управління, 12 років керівником дільниці, 9 років керівником управління та 4 роки технічним директором тресту.

М.К.: І після цього ви прийшли в ADRA?

І.С.: Так, після цього. Так сталось, що я трошечки змінив спеціалізацію та прийшов працювати в команду ADRA.

М.К.: Зрозуміло. А можете коротко охарактеризувати ваші обов’язки, робочий функціонал в ADRA? Чим ви займаєтесь в організації?

І.С.: Ну робота в ADRA відрізняється від тих, де я раніше працював. Насамперед відрізняється постановкою роботи. Тут все трохи інакше. Виявляється, допомагати людям доволі непросто. Мені здавалось, що це буде набагато легше, ніж є. Полягає ж моя діяльність в тім, аби визначати потреби та можливості надавати допомогу в питаннях водозабезпечення на сьогоднішній день.

М.К.: Ви багато контактуєте з мешканцями і ваша робота загалом полягає у безпосередній комунікації з людьми. Яка вона – ця комунікація? Що значить вона для вас?

І.С.: В принципі і до цього уся моя діяльність складались із спілкування та комунікації з людьми. Як і тут. Складається це спілкування з того, як зрозуміти чого хоче людина, що може ця людина аби реалізувати те, що вона потребує.

М.К.: Безумовно. І кожен з нас може опинитись у скрутній ситуації. В такій, в якій опинилась більшість бенефіціарів нашої роботи. Скажіть, чи траплялись вам складнощі та кризові ситуації в роботі? Як ви вирішували їх? Як виходили зі складних ситуацій?

І.С.: За 30 років роботи ситуацій було чимало. Щоправда в ADRA таких ситуацій не було, Слава Богу. Були різні питання, які було потрібно вирішувати і тут, для цього, наскільки я зрозумів, потрібно бути більш спокійним, ввічливим, розсудливим та добрішим.

М.К.: Сьогодні ви працюєте в Маріуполі. Як вам це місто, його мешканці? Як вам команда, до якої ви прийшли?

І.С.: В Маріуполі я мешкаю вже дуже давно, завжди вважав це місто дуже працьовитим. Адже це місто перенасичене промисловими підприємтсвами. І, в принципі, на кожному з них я встиг попрацювати. А щодо команди – команда гарна, молода. Я так зрозумів, що я, мабуть, найстарший з усіх в ній. І від усіх її учасників я бачив лише добрі справи, тому вважаю, що в цієї команди є дуже хороше та велике майбутнє.

1-UFJXtYsL9D2z0tb5c1weBw

М.К.: Чим ви займаєтесь у вільний від роботи час?

І.С.: У вільний час? Дім, дача, сад, виноградник, рибальство, бждолярство, сім’я…

М.К.: Це круто! Які три речі ви хотіли б побажати мешканцям Маріуполя та зони конфлікту?

І.С.: Найперше – якомога швидшого вирішення цього конфлікту. Мирним шляхом. Також бажаю аби місто відродилось знову. І, найголовніше, може звучатиме якось не так, але розумних керманичів цій країні.

М.К.: Який для вас найбільший здобуток у роботі в ADRA?

І.С.: Ну великих здобутків я ще не маю. Але, мабуть, це можливість допомагати людям, які хочуть досягнути кращого, роблять щось для цього, докладають зусиль. Дасть Бог – будуть здобутки.

М.К.: Як би ви мали можливість попрацювати в ADRA в будь-якій іншій країні Світу. Яку б країну ви обрали і чому?

І.С.: Я був у понад 10 країнах і кожна країна гарна певною мірою. Мабуть обрав би Таїланд. Чому? Бо там гарні і добрі люди. І там є кому допомагати. Ну і країна гарна вцілому.

1-dpo61-TiWP9MJsz7pltLNw

М.К.: Дякую, Іван Іванович за розмову. Скоро поглянете на інтерв’ю.

І.С.: Дякую і вам. До зустрічі!

Інтерв’ю записав PR Manager ADRA Ukraine Максим Кицюк. Оригінал статті на нашому Medium.